top of page

CO VŠECHNO MŮŽETE ZAŽÍT V OKOLÍ chalup

​Adršpach je  znám nejen z filmů a dokumentů, které zde byly natočeny, ale hlavně díky spokojenosti klientů, jež se opakovaně vrací do těchto krásných zakoutí.   Zde je jen pár aktivit, jenž vám místní čistá příroda nabízí.

TURISTIKA

Okolí Adršpachu je protkáno sítí turistikých cest a stezek, kde najde relax a vyžití aktivní sportovec i rodina.  Nejoblíbenější jsou okruhy v Adršpašských a Teplických skalách. Nezapomenutelný zážitek nabízí Vlčí rokle (moje oblíbená trasa na běhání). Hned na kopci za chalupou Aida a před chalupou Kamenný Vrch můžete nalézt zřízený kostel sv. Panny Marie, památku - Kříž smíření na Bukové hoře, nebo zaniklou obec Libná. Rádi vám doporučíme  aktivity podle vašich přání.

 

SKÁLNÍ LEZENÍ

Ádr je synonymem pro ráj skalního lezení. Jako aktivní sportovci vám doporučíme  zajímavé cesty různé   obtížnosti.

Pěšky z chalupy máte v dosahu lezecké oblasti Adršpach, Křížový vrch, Zdoňovský oblouk, Teplické skály. Na kole pak Ostaš, Broumovské stěny, Čížkovy kameny.

KOUPÁNÍ

Za koupáním se můžete vydat na moderní koupaliště v Meziměstí, do Trutnova nebo Janoviček. Další možnosti koupališť bez dětských atrakcí je buď koupaliště v Teplicích nad Metují nebo ve Chvalči.

VYJÍŽĎKY NA KONÍCH

V okolí působí hned několik rančů, kde si můžete pronajmout koně. Výlety v okolí patří k nezapomenutelným zážitkům. Při celodenním výletu můžu doporučit zastávku na  zámečku Bischofstein, kde si můžete dát skvělý oběd, napojit koně a pokračovat v plné síle dál.

TEAMBUILDING

Prostředí a zázemí je přímo stvořené na teambuildingové aktivity. Dokážeme zařídit dobrodružný program za vedení profesionálních koučů pro skupiny do 30-ti lidí.

HORSKÁ KOLA A CYKLISTIKA

Adršpach a jeho okolí nabízí perfektní trasy a možnosti pro cyklistiku i horská kola. Poblíž se nachází síť teréních MTB stezek Trutnov Trails. Chalupa Aida leží přímo na trase slavné Rallye Sudety. Nádherné výhledy si také užijete z hřebenů Krkonoš. 

http://trutnovtrails.cz/

VÝLETY   DO OKOLÍ

Adršpach - skalní město a známé skály "Starosta a Starostová" nebo "Milenecká věž"

Teplice nad Metují - skalní město, chrámové stěny

Broumov - Benediktinský klášter. 22km

Náchodský zámek - Národní kulturní památka. 32km

Ratibořice, Babiččíno údolí - Klasika národní historie. 34km

Zámek Kuks - Skvost českého baroka. 40Km

ZOO - Dvůr Králové nad Labem. 42Km

Krkonoše - Sněžka, Janské Lázně, Černá hora. 35Km

BĚŽKY

Díky umístění na úpatí Krkonoš máme štěstí na bohatou nadílku sněhu. V okolí chalup je pravidelně strojně upravováno několik běžkařských okruhů.

LYŽE

Na lyžování lze využít několik svahů v okolí. Nejblíž je svah Kamenec v Teplicích (4 km), lyžařšký svah v Radvanicích, který je ideální pro začátečníky a děti , dále lyžování v Petříkovicích. Nebo můžete využít nesčetné možnosti Krkonošských ski- resortů jako Jánské Lázně, Pec pod Sněžkou.

PARAGLIDING

Vyhlášená startovací plocha je na Černé Hoře nebo v 3 km blízkém Mieroszově. S motorovým paraglidem vám nic nebrání odstartovat přímo na louce u chalupy. Skalní města z ptačího perspektivy vypadají úchvatně a pokud se jich nabažíte, co takhle se podívat shora na Sněžku?

26a0w1d-tfm-thomas-schweighofer
I'm an image title
iocn-gwfweu-anton-repponen
aacoybs98f4-jake-ingle
8tjbrqgkfyu-david-marcu
Reach the Top
3bearyu-muo-daiga-ellaby
Mountain Bikers
I'm an image title
bottom of page